Fiesta Balonowa w Grajewie

Podczas imprezy miały być widowiskowe starty i malownicze loty balonów. 

W programie były zaplanowane 4 loty. Istnieje możliwość lotu podczas fiesty. Zapisy i szczegółowe informacje tutaj.Cudowne widoki? A to dopiero początek bajki.
Bo to właśnie tam dziać się będzie nasza historia, na którą Państwa serdecznie zapraszamy. 

W bliskości Dnia Kobiet (choć część społeczeństwa tej okoliczności nie obchodzi) w terminie 08-10.03.2019 zapraszamy na Fiestę Balonową do Bałtowa. To okazja, żeby poczuć się wyjątkowo i przeżyć coś niezwykłego. 
Sukces I Bałtowskiej Zimowej Fiesty Balonowej spowodował, że zatęskniliśmy za tym miejscem oraz ciepłym przyjęciem gospodarzy i publiczności. 

Dlaczego warto?

Proces stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki jest bardzo widowiskowy. A potem balony unoszą się do nieba i to widok wart uwagi. Po zapadnięciu zmroku, ok. g. 18.30 – planujemy pokaz nocny, tzw. Night Glow, przy stoku – gdzie z otwartych palników popłyną kilkumetrowe słupy ognia rozjaśniające ciemność. Spektakl ognia wzbogaci muzyka. 

Starty balonów i naloty „na krzyż” odbywać się będą na terenie Bałtowskiego KompleksuTurystycznego. W zawodach uczestniczyć będzie około 16 balonów na ogrzane powietrze, w tym jeden tzw. Chopper – jedyny w Polsce i nieliczny wśród balonów na świecie, który zamiast kosza ma ławeczkę z uprzężą; podczas lotu nogi pasażerów zwisają w powietrzu. Będzie też replika balonu Montgolfiera; można będzie uzyskać historyczny klimat na pamiątkowych zdjęciach.

Wśród konkurencji balonowych mają się odbyć m.in. pogoń za lisem (z balonu „lisa”, który wystartuje pierwszy, po wylądowaniu w pobliżu stoku wysiądzie sędzia i rozłoży krzyż, do którego pozostali piloci będą próbowali wrzucić marker).
Impreza ma charakter fiestowy, konkurencje będą się odbywały na oczach widzów i będą komentowane na bieżąco, przez głośniki na stoku. Będziemy odpowiadać na zgłaszane pytania dotyczące tej dyscypliny sportu. 


Gościć będziemy w miejscu niezwykłym – w Szwajcarii Bałtowskiej i oto garść informacji, co Państwa tu czeka.

Szwajcaria Bałtowska to największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w woj. świętokrzyskim. Łączna długość 5 tras zjazdowych to w sumie 2 500m. Jest wyciąg krzesełkowy i 2 nowoczesne orczyki. Skorzystać też można ze Snowparku.
Atrakcją dla dzieci jest Wioska Św. Mikołaja. Przyjeżdżając do Szwajcarii Bałtowskiej mamy możliwość spędzenia aktywnie czasu oraz skorzystania z licznych udogodnień, które oferuje ośrodek.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.
Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Elan i snowboardowy marki Burton. Wypożyczalnia oferuje również możliwość testowania nart najnowszej generacji.


Infrastruktura hotelowo-restauracyjna zadowoli najbardziej wymagających. Po więcej informacji zapraszamy na stronę współorganizatora: www.szwajcariabaltowska.pl i www.jurapark.pl


Piloci

Ekipy balonowe, które odwiedzą Bałtowski Kompleks Turystyczny przyjadą na fiestę z całej Polski, reprezentując różne kluby. Opiekę merytoryczną nad imprezą objął Aeroklub Warszawski, a dyrektorem sportowym został Ryszard Kurowski, przewodniczący sekcji balonowej AW.

Kogo zatem Państwo zobaczycie? Ale to nie koniec atrakcji. Na imprezie będzie okazja poznać i porozmawiać z prawdziwymi MISTRZAMI. W 2018 Polacy byli nie do pokonania. Wygrali największe światowe zawody. Mistrzostwo Świata Kobiet wywalczyła Daria Dudkiewicz -Goławska, a Puchar Gordona Bennetta zdobyli dla Polski (po 35 latach) – Mateusz Rękas i Jacek Bogdański. Relację z ich wyczynów będziemy mieli okazję usłyszeć w Bałtowie.

Warto dodać, że dzięki sukcesom Polaków w PGB – w roku 2020 to w Polsce będzie mógł się odbyć start balonów gazowych w zawodach o Puchar Gordona Bennetta. To impreza prestiżowa i najważniejsza w świecie lotniczym, odpowiednik Olimpiady, z tradycjami sięgającymi 1906 roku. 


Impreza nie mogłaby się odbyć bez Szanownych Partnerów i Sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. 

Partnerzy i Sponsorzy

Jak trafić?


Aktualności

Tak to wyglądało w styczniu 2018. Może ktoś już z Państwa był?


Kontakt

Beata Banaszuk
Organizacja
Jerzy Czerniawski
Por.Bezpieczeństwa
Ewa Daszewska
Rzecznik prasowy
Ryszard Kurowski
Dyrektor sportowy
Jarek Adamek
Prowadzenie

Kontakt dla mediów:
Beata Banaszuk, 605 322 331‬, bbanasz@wp.pl 

Materiały dla mediów: teksty / zdjęcia z prawem publikacji

Monika Pękala: 519 346 150, marketing@jurapark.pl